O mnie

Jestem uzależniony od słodyczy, telefonu, kawy i pianina. Biegam nie wiadomo gdzie i po co. Słucham mądrzejszych od siebie. Mówię to co myślę. Myślę inaczej niż wszyscy. Jestem spokojny, cierpliwy, uparty, kreatywny. Myję zęby i podłogi. Jeżdżę na każdym biegu. Robię to co lubię. Muzyka to całe moje życie. Nawet gdy jestem zmęczony, siadam do pianina i gram. Kręci mnie to jak wiertarka kręci wiertło.

A teraz na poważnie.

Gram na pianinie. Uczyłem się w szkole muzycznej I i II stopnia. Nie skończyłem ani jednej, z wielu powodów. Jednak pasje rozwijam nieustannie. Kiedy zaczynałem moją przygodę z muzyką, postanowiłem sobie, że będę tak dużo ćwiczyć, żebym sam mógł zagrać to co chcę. Niewiedza i brak odpowiednich metod sprawiło, że przy instrumencie siedziałem godzinami. Dzisiaj wiem, że mógłbym o wiele więcej osiągnąć ćwicząc krócej w odpowiedni sposób.

Jestem w stanie rozpracować utwór, który chcę i zagrać w taki sposób, że satysfakcjonuje to nie tylko mnie, ale również moich najbliższych bardzo wymagających słuchaczy. Nie jestem szczególnie utalentowany, ale nadrabiam pracowitością i sprytem. Teraz chcę dzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą.

Na tej stronie dziele się moim doświadczeniem, wskazówkami i wiedzą jak ćwiczyć.

To wszystko znajdziesz w zakładce Tylko dla inteligentnych. Nie bój się. Wejdź tam, przeczytaj, zastosuj wiedzę i graj tak, żebyś poczuł, że muzyka to inny wymiar rzeczywistości tak bardzo bliski, że aż na wyciągnięcie ręki.

Dlaczego tapertomi.com?

Jestem winien Ci wytłumaczenie. Wchodząc na tę stronę kliknąłeś w domenę taperTomi.com. Jest to zbitka dwóch słów, które bezpośrednio odnoszą się do mojej osoby. 

Taper to zawód muzyka, który improwizuje w niemym kinie, akompaniuje w kabarecie, gra do tańca w barach, albo gra do kotleta. Zważając na zmieniające się trendy kulturowe na przestrzeni ostatniego wieku rola tapera ograniczyła się w sposób znaczący.

Piszę o tym, bo sam przez pewien czas pełniłem taką funkcję  w jednej z krakowskich restauracji. Muszę się przyznać, że to pozostawiło u mnie wiele wspomnień. Bardzo przyjemnie jest grać w miejscu z widokiem na krakowski rynek, a po skończonej zmianie zobaczyć miny zadowolonych gości domagających się, żebym został na dłużej. Nie chcę popadać w samozachwyt, ale śmiało mogę powiedzieć, że jestem w tym dobry. Klienci byli zawsze zadowoleni i to od nich usłyszałem wiele życzliwych komentarzy. 

Tomi to nick, z którym chciałbym abyś mnie kojarzył. Jest to skrót od mojego imienia. Jak pewnie zauważyłeś połączenie tych dwóch słów określa mnie jako osobę i charakter mojej działalności. 

Kolejnym faktem, o którym powinieneś wiedzieć, jest to że nie mam wykształcenia muzycznego. Jak widać nie trzeba ukończyć szkoły muzycznej żeby grać. Liczy się determinacja i ciężka praca, której nie każdy chce się podjąć. Jestem skłonny postawić tezę, że każdy może nauczyć się grać, bo mi się udało. Uważam, że ciężką systematyczną pracą można dokonywać wielkich rzeczy.

Na końcu przyznam się do tego, że przez jakiś czas byłem źle uczony. Nie wszyscy nauczyciele potrafią przekazywać swoją wiedzę. Bardzo na tym ucierpiałem i przez kilka lat musiałem odkręcać swoje złe nawyki. Dlatego warto się uczyć, niekoniecznie u najlepszych, ale pod nadzorem doświadczonych nauczycieli i na cudzych błędach.

Może to jest nieistotne, ale chciałbym żebyś miał świadomość kim jest ten taperTomi i dlaczego warto śledzić moją stronę. Chcę Ci pomóc jak tylko potrafię, abyś również ty, mógł sam dojść do etapu, w którym ja jestem teraz.